• 0530 462 3058
  • Karadeniz Mah. 1180/1 No:16 Gaziosmanpaşa/İstanbul
  • Salı - Cumartesi: 09:00 - 18:00

Hakkımızda

Mavi Dünya'ya Hoşgeldiniz

Vizyonumuz

Yüksek niteliklere sahip uzman kadromuzla araştırmacı insana ve çevreye saygılı ve duyarlı, bölgemizde hizmet ihtiyacı olan bireylerin bağımsız yaşam kalitesini artırmak, toplumla daha fazla kaynaşmasını ve meslek edinmelerini sağlamak suretiyle eğitim alanında Bölgesinde liderliğe, Türkiye’de de daha saygın bir konuma ulaşmak ve pekiştirmektir.
mavidunyabina.jpeg

Misyonumuz

Sahip olduğumuz yüksek kalite ve niteliklere sahip, bilgili ve deneyimli insan kaynaklarımız, tüm özel eğitim ihtiyaçlarına göre tasarlanıp inşa edilmiş eğitim kampüsümüz, insana ve çevreye saygılı ve duyarlı, yenilikçi kurumsal yönetim anlayışı ve ilkeleri ve Türk Milli Eğitim Sistemi’nin genel amaçları ve özel eğitim temel ilkelerine göre hazırlanmış mevzuata uygun olarak;

  • Nitelikli, etkili ve uygun yöntemleri sunularak özel gereksinimli bireylerin bilişsel, fiziksel, psikolojik ve sosyal açıdan gelişimlerini desteklemek,
  • Bağımsız yaşam becerileri geliştirilerek toplumsal yaşamda başkalarına en az düzeyde bağımlı olmalarını sağlayacak öğretim fırsatları yaratmak,
  • Aileyi özel eğitim ve öğretim yöntemleriyle işbirliği yapabilir düzeye getirerek eğitimi yaşantısı içine taşımak,
  • Okul-Aile ilişkilerini pekiştirmek, aile içinde yaşanabilecek sorunlara yönelik rehberlik ve danışmalık hizmeti sağlamaktır.

Neden Biz!

Bedensel, duygusal zihinsel ve sosyal gelişimlerindeki özellikleri nedeniyle toplumdaki diğer bireylerden farklılık gösteren çocuklarımıza günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri, toplumsal yaşama uyum sağlayabilmeleri için gereksinim duydukları eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini sağlarız. Bu rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri esnasında ailelerin de yaşadığı sıkıntı ve zorlukları birlikte aşmak için destek sağlarız.

İstanbul - Gaziosmanpaşa

İstanbul - Gaziosmanpaşa

İstanbul Rehabilitasyon faaliyetleri gibi Gaziosmanpaşa Rehabilitasyon faaliyetleri ülke genelindeki çalışmalarla karşılaştırıldığında önemli avantaj ve dezavantajlar içermektedir. İstanbul’un Büyükşehir olması Rehabilitasyon alanındaki hizmetlerin kalite ve çeşitliliği yönünden avantajlar içermesi bakımından bir çok ilimize göre önde sayılabilir. İstanbul Rehabilitasyon hizmetlerine ulaşmanın büyük bir çaba gerektirdiği illerden olması Gaziosmanpaşa Rehabilitasyon faaliyetlerine ulaşmakta Nedeniyle Aileler büyük uğraş ve emeklerle Rehabilitasyon Hizmetlerine ulaşabilmektedir. Rehabilitasyon Hizmetinin ulaşılabilirliğinin bu kadar uzun uğraşlarla elde edilebilmesi zaten yaşıtlarına göre bir adım geride başlayan engellileri daha da güç durumlara itmektedir. Genel yaşam koşullarının ağırlığı yanında bir de aile içinde engelli bir bireyin varlığı büsbütün sıkıntı oluşturmaktadır. Tüm zorlukları aşarak Rehabilitasyon hizmetine ulaşabilenler şanslı addedilmektedir. Özel Eğitim alan bireylerin En çok zorlandıkları şey kendileri tarafından Raporlama sürecinin zorluğu olarak ifade edilmektedir.
Mavi Dünya Özel Eğitim Merkezi olarak bizim üstümüze düşen ise rehabilitasyon verebilmek adına raporlama sürecinde ailenin ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırmaktır. Aileye bu zorlu süreçte yol göstermektir.

Mavi Dünya Özel Eğitim Merkezi olarak bizim üstümüze düşen ise rehabilitasyon verebilmek adına raporlama sürecinde ailenin ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırmaktır. Aileye bu zorlu süreçte yol göstermektir.

İletişime geçmemiz ve randevu için lütfen formu doldurunuz...

Hızlı, kurumsal ve kaliteli hizmet için lütfen iletişime geçiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Mavi Dünya Özel Eğitim Merkezi Adres ve İletişim Bilgileri
Karadeniz Mah. 1180/1 No:16
Gaziosmanpaşa/İstanbul
0212 649 0943
0530 462 3058
info@mavidunyaozelegitim.com
gopyeserenumutlar@hotmail.com
  • Error, form does not exist or is not published.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com